Pro pracovníky

Dne  12.05. 2017 se  žáci  třídy H3A a H2A zúčastnili celodenní exkurze zaměřené na environmentální výchovu a cestovní ruch. První zastavení se konalo v obci Holedeč, kde jsme navštívili vodárnu. Žáci díky našemu  průvodci  ( zaměstnanec vodáren) získali zajímavé informace týkající se zásobování města Žatce a přilehlých obcí pitnou vodou. Informace byly pro nás všechny velmi obohacující a také z hlediska odbornosti zcela vyčerpávající. Díky ochotě našeho pana průvodce jsme navštívili nejen hlavní budovu vodárny, ale i jednotlivé vrty v areálu.

Další zastavení se konalo na zámku Líčkov. Zámek je pro veřejnost uzavřen, ale díky dlouholeté známosti s majitelkou zámku paní Marií Brázdovou nám byl umožněn přístup do obrazové galerie. Žáci tak mohli vidět velkolepá díla známého portrétisty Oskara Brázdy z 1. a 2.  poloviny minulého století. Součástí obrazárny jsou nejen portréty, ale i obrazové cykly, jejichž aktuálnost nevymizela ani v dnešní době. Všichni jsme měli možnost naposledy si tyto obrazy prohlédnout a užít si pravé noblesní zámecké atmosféry.

Exkurzi jsme zakončili v Klučku na místním koupališti, kde jsme si opekli špekáčky a povídali si o zážitcích z exkurze. Pod pedagogickým vedením Bc. Jany Pichnarčíkové a Mgr. Františka Sajdla žáci strávili velmi příjemné chvíle a zároveň obohatili své vědomosti. Na závěr musím ještě pochválit všechny zúčastněné žáky za vzorné chování.

Ve fotogalerii je možné shlédnout fotografie z exkurze, které byly pořizovány s laskavým svolením majitelky zámku paní Marie Brázdové. Autorem fotografií je pan Mgr. František Sajdl

Bc. Jana Pichnarčíková

Fotografie: 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30